Rodzinne dramaty powracają

"A jeśli ciernie" to już tom 3 opowieści z cyklu Rodzina Dollangangangerów  stworzonej przez Virginię Cleo Andrews

A jeśli ciernie” to już tom 3 opowieści z cyklu Rodzina Dollangangangerów  stworzonej przez Virginię Cleo Andrews. Pierwszy to serii pod tytule “Kwiaty na poddaszu” to jedna z najslynniejszych amerykańskich powieści ostatnich lat, tom 3 z pewnością nie zawiedzie czytelników. Dotychczas mieliśmy okazję poznać losy rodzeństwa, które zostało zamknięte przez okrutną i przesądną babcie na poddaszu domu. Walka o życie, którą dzieci musiały stoczyć w dzieciństwie wywarła ogromny wpływ na ich psychice. Obiecali sobie, że swoim rodzinom zapewnią najlepsze warunki, na jakie tylko będą sobie mogli pozwolić. Nie chcą, by ich najbliżsi zaznali chociaż ułamka okrucieństwa z którym oni musieli się zmierzyć za młodu.Cathy, Chris, Cory i Carrie wciąż pamiętają, jak szczęśliwe życie wiedli zanim wydarzyła się straszliwą tragedia.

Koszmar powraca

Cathy i Chris od lat ukrywają zatrważającą prawdę po to, by zapewnić bezpieczeństwo swojej rodzinie. Okazuje się jednak, że przed przeszłością nie da się uciec. Prawda i tak wyjdzie na jaw a ich rodzina jest w poważnym niebezpieczeństwie. Ktoś poznał ich sekret i nie przestaje ich obserwować. Czy bohaterom uda się ocalić rodzinę? 

Syn w niebezpieczeństwie

Cathy, która w dzieciństwie przeżyła prawdziwy koszmar teraz razem z Christopherem spełnia swoje największe marzenie z tego okresu- budują szczęśliwą rodzinę. Kobieta jest przepełniona radością, chce dla swoich dzieciach wszystkiego, co najlepsze. Ich gromadka dzieci liczy już całą 3. Jory jest niezwykle utalentowanym, a do tego bardzo przystojnym chłopcem. Bart to dziecko, które wiecznie buja w obłokach, jego nieposkromiona wyobraźnia może mu jeszcze sprawić kiedyś problemy w życiu. Do tej dwójki ostatnimi czasy dołączyła jeszcze adoptowana córeczka, która idealnie dopełniła ich rodzinę. Wydawało się, że tak już teraz będzie, że razem będą tworzyć szczęśliwą rodzinę na dobre i na złe. Niestety los miał inne plany. Do domu obok wprowadziła się nieco ekscentryczna starsza Pani. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że kobieta wprowadziła się razem ze starym lokajem, którego również można zaliczyć śmiało do oryginałów jakich na świecie jest mało. Starsza Pani zaczyna zapraszać do siebie syna Cathy i Christophera – Barta. Kusi chłopca słodyczami, a żyjący wiecznie w swoim świecie chłopak jest łatwym celem. Te wizyty zaczynają się coraz częściej powtarzać. Sąsiadka nie próżnuje,, chce żeby chłopiec nazywał ją Babcią… Zanim Cathy i Christopher zorientowali się, że coś jest nie tak, było już za późno. Chłopiec zaczyna się coraz bardziej zmieniać. Czy kochający rodzice stracą bezpowrotnie swojego syna?

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com